fbpx
Księga Życia

Podróż w czasie? To takie proste! Właśnie tym się zajmujemy

Jeśli szukasz sposobu na ocalenie rodzinnych historii od zapomnienia albo chcesz zapewnić bliskiej Ci starszej osobie towarzystwo życzliwego, cierpliwego słuchacza, Księga Życia jest dla Ciebie.

Właśnie tym się zajmujemy. Pomagamy Seniorom powracać myślami do najpiękniejszych chwil z przeszłości, spisujemy ich wspomnienia i wydajemy je w formie wyjątkowych autobiografii. Proste, prawda?

I tak też będzie przebiegać proces przygotowywania Księgi Życia, jedynego w swoim rodzaju prezentu dla Twojej mamy, taty, babci, dziadka czy innej bliskiej Ci starszej osoby. Lubimy opisywać ten proces w trzech krokach, ale nie jest to równy marsz ;). Pierwszy krok jest zdecydowanie najważniejszy! Tak to bywa z pierwszymi krokami, prawda?

  1. KROK, czyli wyruszamy w podróż w czasie

Podstawą naszych działań są regularne spotkania z Seniorem w jego domu. Poznajemy się, przeglądamy razem stare zdjęcia i podczas serdecznych, spokojnych rozmów pomagamy Bohaterowi przywołać wspomnienia. Potrafimy słuchać i sprawić, żeby Senior poczuł się w naszym towarzystwie komfortowo. Ten etap, trwający zazwyczaj kilka miesięcy, to najistotniejsza część całego procesu pracy nad Księgą Życia.

Spotkania w wielu wypadkach mają działanie terapeutyczne. Są sposobem na przełamanie monotonii i samotności. Pozwalają na dowartościowanie dokonań życia Bohatera. Wnoszą radość w życie starszej osoby i pomagają trenować pamięć. Można je potraktować jako formę usług opiekuńczych dla Seniora.

  1. KROK, czyli autor-widmo zabiera się do pracy

Nagrania i notatki z rozmów z Seniorem trafiają do rąk naszego autora-widmo, czyli profesjonalnego redaktora, który opracowuje materiał i przekształca go w spójną opowieść. Skanujemy i poddajemy obróbce rodzinne zdjęcia oraz dokumenty, które mają ją wzbogacić. Tak powstaje autobiografia Bohatera.

  1. KROK, czyli Księga jest gotowa i wszyscy świętujemy

Ostatni krok to nadanie Księdze Życia fizycznej postaci. Projektujemy okładkę, wybieramy oprawę, a następnie całość drukujemy i przekazujemy Bohaterowi. Publikacji towarzyszą fragmenty rozmów z Seniorem w wersji audio.

Całość wędruje do Was i możecie wspólnie się cieszyć tym wyjątkowym prezentem.  Księga Życia to pretekst do rozmowy i wielu spotkań w rodzinnym gronie, a kiedyś – wzruszająca pamiątka, do której będziecie wracać. Dzięki Księdze Życia odkryjecie wiele niespodziewanych faktów z przeszłości, poznacie na nowo bliskie Wam osoby i być może zaczniecie inaczej postrzegać samych siebie.

To jak? Gotowi na podróż w czasie? Zapraszamy do kontaktu: 22 290 43 54,

redakcja@ksiegazycia.eu.